Chladicí ručník příjemně ochladí v letních vedrech

Teploty nad 30°C, prudký sluneční žár a tropická vedra nově definují podobu léta ve střední Evropě, které se dramaticky mění díky klimatickým změnám.  Dodržování pitného režimu, omezení pobytu na přímém slunci, ale i chladicí ručník dokáží v úmorných vedrech pomoct.

Globální oteplování a změna klimatu se skloňují v médiích ve všech pádech. Ať už je na vině člověk nebo jde o dílo matky přírody, jedno je jasné – letní teploty u nás dosahují etrémních hodnot. A dle prognostiků tomu nebude do budoucna jinak. Budeme si muset zvyknout na vysoké teploty a uspořádat tomu naše životy.

Chladicí ručník zelený
Chladicí ručník šedý
Chladicí ručník modrý
Užitečnou pomůckou v boji proti horku se má stát chladicí ručník. Tento nenápadný kus látky byl vynalezený teprve před několika lety, ale díky probíhajícím klimatickým změnám a svému příjemně chladivému účinku se rychle stává populární po celé planetě.

Jak funguje chladicí ručník

Chladivý ručník je vyrobený ze speciálně upraveného mikrovlákna, které ihned po namočení do vody produkuje příjemný chlad a udržuje až o 25°C nižší teplotu, než je teplota těla a to po dobu 2-4 hodin od namočení.

Nejedná se zde o žádnou chemickou reakci. Ochlacení probíhá pouze pomocí speciálního mikrovláka a principu odpařování. Pokud byste namočili do vody obyčejný ručník, docílili byste také chladivého efektu, ale jen na velmi krátký čas.

Díky speciálně vyvinuté struktuře mikrovlákna a tkaniny trvá chladící efekt u chladicího ručníku přibližně 6x déle než u běžného “namočeného” ručníku.

Jak aktivovat chladicí ručník

Chladicí ručník jednoduše namočíte do vody. Stačí ho dát pod tekoucí vodu, dokud nebude ručník celý mokrý. Poré ručník důkladně vyždímejte. Nakonec několikrát prudce napněte a protřepejte chladící ručník. Ten se okamžitě ochladí až o 25 stupňů pod průměrnou tělesnou teplotu a vydrží chladit 2-4 hodiny. Chcete-li chladící ručník opět aktivovat, znovu namočte, vyždímejte, napněte a protřepte.
Namočení chladicího ručníku
Vyždímání chladicího ručníku
Protřepání chladicího ručníku
Chladicí ručník můžete používat opakovaně. Díky velmi odolnému materiálu proti oděru, roztržení, potu a UV záření vypadá stále jako nový i při každodenním používání.

Chladicí ručník a jeho využití

Chladicí ručník je skvělým pomocníkem při sportu. Ať už se jedná o běh, cyklistiku, fotbal, golf, tenis, florbal nebo fitness, chladivý ručník příjemně chladí tělo a zachytává nepříjemný pot. Chladicí ručník také oceníte při práci na zahradě nebo na výletě v přírodě či při městské turistice. Stále více čechů si také pořizuje chladicí ručníky na letní dovolenou. Používají je při jízdě v autech, aby se vyhnuli přehřátí organismu nebo při lenošení na pláži, aby ochladili své tělo při opalování.

biking
golf
running
streching
bodybuilding
trekking
headache
beach

Oblíbený způsob, jak nosit chladicí ručník, je jeho uvázání jako šátku nebo čelenky přes hlavu. Takto efektivně ochladíte hlavu – důležitou část těla, která je nejvíce vystavena slunečnímu záření a horku. Dalším oblíbeným způsobem je nošení ručníku přes ramena. To oceníte zejména při pobytu u moře nebo při fyzické práci venku.

Na své si přijdou i domácí mazlíčci

Velkými horky netrpí jen lidský organismus, ale i ten zvířecí. Zejména psi a kočky, kteří jsou chováni ve městech, doplácí na velká vedra nejvíce.

Rozpálená betonová džungle ničí jejich tlapky a nedostatek přirozeného stínu jim bere šanci na ochlazení.

Proto není dnes vyjímkou, že potkáte psy s chladícími ručníky zavázanými kolem krku. Chladicí ručník pro psy a kočky je nezbytnou pomůckou pro komfort domácích mazlíčků v parném létě.

Podtrženo a sečteno, chladicí ručník by neměl chybět v žádné domácnosti. Účinně a příjemně ochladí tělo v parných dnech. Než půjdete z domu ven do horka, namočte si chladivý ručník, vyždímejte, uložte si ho do obalu a dejte do kabelky, batohu nebo aktovky. Až vám bude největší horko, vyjměte ho z obalu, aktivujte potřepáním a užijte si příjemného ochlazení tam, kde to nejvíce potřebujete.